Slider
Slider
Šipka

Úvěry

 

Hypotéka

Náš tým pro Vás vždy vybere optimální hypotéku a bezpečně Vás provede celým úvěrovým procesem. Pomůžeme Vám také při jednání s realitní kanceláří, ochráníme Vás před jednostrannými nabídkami bank, pomůžeme s pojištěním nemovitosti, s vyčerpáním hypotečního úvěru (nebo s jiným typem financování bydlení), s daňovým odpočtem úroků z úvěru u Vašeho zaměstnavatele či v daňovém přiznání. Široká škála našich finančních partnerů vám přináší jistotu nejnižšího úroku z úvěru a značné úspory na poplatcích.

Jednoduše si můžete spočítat v naší hypoteční kalkulačce jaké úroky zaplatíte při různé výši a době splatnosti hypotéky.

U každého úvěru byste měli věnovat pozornost zvláště dvěma pojmům:

Roční procentní sazba nákladů, známá pod zkratkou RPSN, udává procentní podíl z dlužné částky, který musí dlužník zaplatit za období jednoho roku. Zahrnuje splátky, poplatky za správu úvěru a další výdaje spojené s jeho čerpáním.

Pokuty a penále jsou pojmy, které naleznete v každé úvěrové smlouvě. Jde o vyčíslení poplatků, které Vám poskytovatel úvěru účtuje např. při zpoždění splátek, nebo když chcete naopak úvěr jednorázově předčasně splatit apod.

Spotřebitelský úvěr

Každému z Vás se určitě nejednou přihodilo, že potřeboval koupit nové vybavení bytu nebo automobil, ale neměl na koupi peníze. Máte na výběr - kromě různých kontokorentních úvěrů nebo úvěrů od nebankovních institucí - můžete zvolit spotřebitelský úvěr. Ten se dá využít prakticky na jakékoliv spotřební zboží.

U každého úvěru byste měli věnovat pozornost zvláště dvěma pojmům:

Roční procentní sazba nákladů, známá pod zkratkou RPSN, udává procentní podíl z dlužné částky, který musí dlužník zaplatit za období jednoho roku. Zahrnuje splátky, poplatky za správu úvěru a další výdaje spojené s jeho čerpáním.

Pokuty a penále jsou pojmy, které naleznete v každé úvěrové smlouvě. Jde o vyčíslení poplatků, které Vám poskytovatel úvěru účtuje např. při zpoždění splátek, nebo když chcete naopak úvěr jednorázově předčasně splatit apod.

Zprostředkujeme Vám vždy ty nejvýhodnější úvěry od našich renomovaných finančních partnerů.


Výhody on-line spotřebitelského úvěru "Minutová půjčka"
od našeho renomovaného partnera - Equa bank:
• během 1 minuty zjistíte, zda Vám byla půjčka schválena
• úrok s RPSN již od 5,9 %
výši splátek si určíte sami
• splácení od 3 měsíců do 7 let

Reprezentativní příklad:
Výše půjčky 80 000 Kč na 48 měsíců při měsíční splátce 1 868 Kč, pevná roční úroková sazba 5,7 % p. a. a RPSN 5,9 %. Celkové náklady splatné spotřebitelem 89 664 Kč. Stanovení úrokové sazby a RPSN je závislé na individuálním posouzení klienta bankou. Max. RPSN může být 17,11%.

O spotřebitelský úvěr si můžete zažádat on-line.

 

Refinancujte on-line svůj spotřebitelský úvěr s těmito výhodami od našeho partnera Equa bank:
• snížení současné splátky až o 50 %
• získáte nízký úrok
• výši splátek si nastavíte dle aktuálních potřeb
• zcela bez poplatků

Během 3 minut zjistíte on-line, kolik korun ušetříte při refinancování spotřebitelského úvěru.

Úvěry pro společenství vlastníků a bytová družstva

Poslední dobou se zvyšuje počet společenství vlastníků (dále SV) a bytových družstev, která se rozhodla pro rekonstrukci nebo modernizaci svého bytového domu. Provedená rekonstrukce přinese Vašemu bytovému domu nejen zvýšení komfortu bydlení, ale současně zvýší hodnotu Vašich bytů a uspoří nemalé prostředky např. na vytápění.

Nejčastější účel úvěru pro SV bývá:
    • zateplení bytového domu
    • výměna oken
    • rekonstrukce balkonů či lodžií
    • modernizace výtahů nebo výměna stoupaček

Pro rozhodování o možnostech financování (poskytnutí úvěru) je nutné získat takové informace, abyste měli nejen dostatečné množství podkladů pro kvalifikované rozhodování, ale i argumenty pro ostatní družstevníky nebo vlastníky o správnosti této volby. Shromáždění společenství vlastníků musí rekonstrukci odsouhlasit a zápis ze shromáždění je jedním z podkladů pro úvěrující banku.

Společenství vlastníků jsou považována za seriózní klienty a banky se tak s nabídkami předhánějí. Bez zajištění nemovitosti půjčí cca 350 000 Kč na jeden byt. Proto se v řadě případů jedná o větší objemy úvěrů, které si chtějí SV půjčit. SV či bytové družstvo splácí úvěr ze svého fondu oprav.

SV by mělo znát tyto nejdůležitější parametry úvěru:
    • účelovost – co všechno chtějí z úvěru financovat
    • maximální splatnost
    • výše úvěru
    • maximální měsíční splátka
    • možnost mimořádných splátek

Na základě výše uvedených parametrů obdržíte indikativní kalkulaci včetně úrokové sazby a veškerých poplatků spojených s úvěrem.

Naši úvěroví odborníci Vám ochotně pomohou s výběrem toho správného úvěru.

Úvěr ze stavebního spoření

Překlenovací úvěr i úvěr ze stavebního spoření je určen na financování bytových potřeb klienta, a to na území České republiky a v souladu se zákonem o stavebním spoření č. 96/1993 Sb., v platném znění.

Překlenovacím úvěrem či úvěrem ze stavebního spoření bez zajištění klienti řeší nejvíce rekonstrukce, opravy, modernizace svého bydlení. Jedná se o částky nejčastěji do cca 300 000 Kč. Klienti nechtějí svoji nemovitost zastavovat ve prospěch banky, a proto zvolí možnost úvěru bez zajištění (bez zástavy nemovitosti).

Může být ale také vhodnou alternativou k hypotečnímu úvěru. Bývá přidělen poměrně rychle a může být čerpán i ve vysokých částkách (až 800 000 Kč bez zajištění nemovitosti, více než 800 000 Kč do 1 000 000 Kč bez zajištění nemovitosti, ale je již např. požadován ručitel či ručitelé). Překlenovací úvěr se často využívá k dofinancování kupní ceny nemovitosti. Jedná se o případy, kdy klient nemá žádné naspořené vlastní prostředky a potřebuje si půjčit částku ve výši kupní ceny. Podmínky 100% financování nemovitosti bývají přísnější, úroková sazba je vyšší, některé banky vyžadují tzv. úvěrové pojištění, a proto se využívá právě kombinace hypotečního úvěru ve výši 85 – 90 % z hodnoty nemovitosti a dofinancování zbylé části překlenovacím úvěrem bez zajištění. (Nemovitost bude mít v zástavě banka poskytující hypoteční úvěr.)

Upozornění:

Úvěrem ze stavebního spoření není možné financovat nemovitost, která slouží k rekreaci! Tedy je na katastru zapsána jako rekreační objekt s číslem evidenčním, tzv. „éčková nemovitost“.

Informace o tom, co vše je možné úvěrem ze stavebního spoření financovat, Vám ochotně sdělí konzultanti ALFA Finance.

Refinancování

Refinancování se nejčastěji využívá ve chvíli, kdy se blíží konec fixace hypotéky, tedy období, na které Vám Vaše banka garantuje fixní úrokovou sazbu, za kterou Vám byl úvěr poskytnut. S koncem fixace banka nabídne novou úrokovou sazbu pro příští období (pro zvolenou délku fixace – standardně 1, 3 nebo 5 let). V tento okamžik máte možnost bez pokuty ze strany banky hypotéku refinancovat – tj. splatit  současnou hypotéku novou hypotékou od jiné banky, která Vám nabídne nižší úrokovou sazbu.

Pomůžeme Vám spočítat, zda se Vám refinancování vyplatí a nabízíme pomoc a úplný bezplatný servis pro úspěšnou a rychlou realizaci refinancování Vaší hypotéky u jiné banky a tím možnost snížit Vaše výdaje spojené s hypotékou.

Refinancování spotřebitelských úvěrů je v nabídce bank relativně nový produkt. Banky umožňují nejen základní „refinancování“ či-li „převedení“ půjčky, ale i „konsolidaci“ nebo-li „sloučení“.

Konsolidace slouží ke splacení více půjček, které jste dostali od jiné banky, případně od více bank. Sloučit tak většinou lze i více typů půjček, a to spotřebitelské, kontokorenty a úvěry spojené s kreditní kartou. Výhodou je, že po sloučení více půjček splácíte jen jednu půjčku a často můžete ušetřit na úrocích a snížit si tak splácenou měsíční částku.

Naši finanční konzultanti jsou připraveni Vám pomoci s výběrem nejvýhodnějšího refinancování jak hypotečního tak i spotřebitelského úvěru.

Refinancujte on-line svůj spotřebitelský úvěr s těmito výhodami od našeho partnera Equa bank:
• snížení současné splátky až o 50 %
• získáte nízký úrok
• výši splátek si nastavíte dle aktuálních potřeb
• zcela bez poplatků

U nás během 3 minut zjistíte on-line, kolik korun ušetříte při refinancování Vašeho spotřebitelského úvěru.

Pojištění k hypotéce

Kohokoliv z nás může potkat nečekaná a nepříjemná událost, která nám připomene, jak křehkou a cennou je naše životní pohoda. A v případě hypotečního úvěru to platí dvojnásob. Je třeba myslet na to, zda budeme v případě nečekané události dlužníky bez pojistění nebo se o nás v rámci pojištění postará pojišťovna.

Každý žadatel o hypotéku se setká se dvěma základními pojištěními, která můžeme rozdělit dle toho, jestli jsou povinná nebo nepovinná.

• majetkové pojištění nemovitosti - je vždy povinné, banky podmiňují čerpání úvěru sjednáním tzv. vinkulace pojistného plnění z pojistné smlouvy, což můžeme zjednodušeně vysvětlit jako druh zástavního práva. V tomto případě při plnění pojistné události ve prospěch banky.

• životní pojištění osob, které o hypotéku žádají - je povinné jen výjimečně. Toto pojištění zajistí Vaše závazky z hypotečního úvěru v případě neočekávaných životních situací, které mohou způsobit neschopnost úvěr splatit. Pojištění také kryje úmrtí z jakýchkoliv příčin, což v současné době, kdy se nedědí pouze pohledávky, ale také dluhy, by mělo být prioritou při ochraně rodiny.

Životní pojištění lze také sjednat s tzv. postupně klesající pojistnou částkou. V praxi to znamená, že tak jak vám s postupem času klesá dlužná částka úvěru, tak tento průběh kopíruje i klesající pojistná částka na úmrtí. Výhodou je podstatně nižší cena pojistného. Tento princip jde aplikovat i na ostatní pojistná rizika např. pojištění invalidity apod.

Odborní konzultanti ALFA Finance Vám zajisté pomohou s odpovídající variantou pojištění.

Daňové úspory

Úroky z hypotéky se dají daňově odpočítat od daňového základu.

Jedná se odpočet zaplacených úroků za kalendářní rok na jednu domácnost ve výši maximálně 300 000 Kč. Celkově tak můžete zaplatit až o 45 000 Kč za rok. Podmínkou odpočtu je, aby úvěr byl sjednán na bytové účely – tedy rekonstrukci, stavbu nebo koupi nemovitosti určené k trvalému bydlení. Chaty, chalupy a objekty určené k rekreaci tuto podmínku nesplňují.

Pomůžeme Vám s jejich odpočtem u Vašeho zaměstnavatele či v daňovém přiznání.

ALFA Finance, s.r.o., se sídlem Škroupova 638/2, 301 00 Plzeň, IČ: 26346508, zapsaná v obchodním rejstříku u Krajského soudu v Plzni, oddíl C, vložka 14409 (dále také jen „samostatný zprostředkovatel“),

tímto poskytuje

INFORMACE PRO SPOTŘEBITELE

podle § 93 zákona č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZSÚ“)


1.    OPRÁVNĚNÍ ZPROSTŘEDKOVAT SPOTŘEBITELSKÝ ÚVĚR

ALFA Finance, s.r.o. je oprávněna zprostředkovat spotřebitelský úvěr na základě oprávnění k činnosti samostatného zprostředkovatele dle § 17 ZSÚ. Zprostředkovatelskou činnost vykonává na základě smlouvy uzavřené s několika poskytovateli spotřebitelského úvěru, prostřednictvím statutárního orgánu nebo vázaného zástupce.
Datum registrace u ČNB: 4. 5. 2017
Povolené činnosti:
-    zprostředkování spotřebitelského úvěru na bydlení,
-    zprostředkování spotřebitelského úvěru jiného než na bydlení,
-    zprostředkování vázaného spotřebitelského úvěru.

2.    KONTAKTNÍ ÚDAJE

Poštovní adresa pro doručování: ALFA Finance, s.r.o., Škroupova 638/2, 301 00 Plzeň
Telefonní číslo: 731 900 800 (v provozu PO – PA: 8:30 hod – 17:00 hod)
Email: alfafinance@alfafinance.cz
Webové stránky: www.alfafinance.cz
Statutární orgán: Aleš Menšík, jednatel
Je-li zprostředkovatel zastoupen vázaným zástupcem, je vázaný zástupce povinen spotřebiteli poskytnou i své identifikační a kontaktní údaje.

3.    ÚDAJE O REGISTRU, KDE JE MOŽNÉ OVĚŘIT OPRÁVNĚNÍ K ČINNOSTI

Oprávnění k činnosti samostatného zprostředkovatele nebo vázaného zástupce je možné ověřit v seznamu regulovaných a registrovaných subjektů vedeném Českou národní bankou, který je veřejně přístupný na jejích internetových stránkách: www.cnb.cz.

Postup ověření registrace v registru:
1.  Najedete na stránky www.cnb.cz,
2.  v horní liště naleznete sekci „Dohled a regulace“,
3.  vlevo naleznete ve sloupci sekci „Seznamy a evidence“,
4.  pokračujete na stránku „Seznamy regulovaných a registrovaných subjektů finančního trhu“,
5.  vlevo naleznete sekci „Přímé vyhledávání“,
6.  na stránce „Přímé vyhledávání“ vyplníte údaje požadovaného subjektu.

4.    INFORMACE O NEPOSKYTOVÁNÍ RADY

Poskytujeme zprostředkování spotřebitelského úvěru způsobem, při kterém neposkytujeme radu podle § 85 odst. 1 ZSÚ. Nedoporučujeme spotřebiteli žádný konkrétní úvěr. Spotřebitel, na základě odpovědí na několik otázek, obdrží nabídku nebo nabídky a sám si vybere, která nabídka je pro něj nejvhodnější.

5.    INTERNÍ MECHANISMUS VYŘIZOVÁNÍ STÍŽNOSTÍ

Na služby zprostředkovatele může spotřebitel podat stížnost dle reklamačního řádu samostatného zprostředkovatele písemným podáním zaslaným poštou nebo emailem.
Adresa pro doručování: ALFA Finance, s.r.o., Škroupova 2, 301 00 Plzeň, email: alfafinance@alfafinance.cz.
Stížnost je vyřizována bez zbytečného odkladu nejpozději do 30 dnů od doručení stížnosti, resp. dodání všech podkladů potřebných pro její vyřízení. Ve zvlášť komplikovaných případech může být tato lhůta prodloužena a o prodloužení této lhůty je spotřebitel informován. Podrobné informace o postupu vyřizování reklamací a stížností jsou zveřejněny v reklamačním řádu na internetové stránce: http://alfafinance.cz/o-nas/ke-stazeni.

6.    MOŽNOST MIMOSOUDNÍHO ŘEŠENÍ SPOTŘEBITELSKÝCH SPORŮ PROSTŘEDNICTVÍM FINANČNÍHO ARBITRA

V případě, že spotřebitel nebude s vyřízením stížnosti spokojen, může podat návrh na zahájení řízení před finančním arbitrem, se sídlem Legerova 1581/69, Praha 1, tel.: 257 042 070 (v provozu v pracovních dnech od 9:00 do 11:00), email: arbitr@finarbitr.cz.
Finanční arbitr je subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, věcně příslušným v oblasti výše uvedených finančních služeb ve smyslu zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, v platném znění. Internetová adresa tohoto subjektu je www.finarbitr.cz; zde je možné získat bližší informace o podmínkách mimosoudního řešení spotřebitelských sporů.
Tím není dotčeno právo spotřebitele obrátit se na příslušný soud. Žalobu na samostatného zprostředkovatele lze podat u místně příslušného soudu. Komunikace probíhá v českém jazyce.

7.    ORGÁN DOHLEDU

Orgánem vykonávajícím dohled nad dodržováním povinností stanovených ZSÚ je Česká národní banka, se sídlem Na Příkopě 28, 115 03 Praha 1, bezplatná linka: 800 160 170, internetové stránky: www.cnb.cz.

8.    ODMĚNY A POBÍDKY

Není-li výše odměny nebo pobídky, kterou má poskytovatel zaplatit samostatnému zprostředkovateli za služby v souvislosti se smlouvou o spotřebitelském úvěru na bydlení, dosud známá, bude tato skutečná částka později uvedena v předsmluvních informacích poskytnutých spotřebiteli poskytovatelem podle § 94 ZSÚ (v ESIP).
Samostatný zprostředkovatel nesmí současně pobírat odměnu nebo pobídku od spotřebitele i od poskytovatele nebo třetí osoby. Vzhledem k tomu, že samostatný zprostředkovatel pobírá odměnu nebo pobídku od poskytovatele, není oprávněn požadovat nebo přijmou jakoukoliv odměnu nebo pobídku od spotřebitele nebo třetí osoby.
Na žádost spotřebitele je zprostředkovatel povinen sdělit údaje o výši provize, kterou v souvislosti se zprostředkováním spotřebitelského úvěru na bydlení poskytují zprostředkovateli jednotliví poskytovatelé, jejichž spotřebitelské úvěry zprostředkovává.

9.    OSTATNÍ

Smlouva o zprostředkování spotřebitelského úvěru nesmí být podle ZSÚ svázána s jakoukoliv doplňkovou službou. Samostatný zprostředkovatel zprostředkovatelskou činnost nevykonává na základě smlouvy o zprostředkování spotřebitelského úvěru uzavřené se spotřebitelem, ale pouze na základě smlouvy uzavřené s několika poskytovateli spotřebitelského úvěru.
Seznam poskytovatelů, pro které je samostatný zprostředkovatel činný (zastupuje je), je zveřejněn ve stejném registru ČNB, ve kterém lze ověřit oprávnění k činnosti.V Plzni dne 7. 3. 2018 (aktualizace)