Slider
Slider
Šipka

Úvěry

 

Hypotéka

Náš tým pro Vás vždy vybere optimální hypotéku a bezpečně Vás provede celým úvěrovým procesem. Pomůžeme Vám také při jednání s realitní kanceláří, ochráníme Vás před jednostrannými nabídkami bank, pomůžeme s pojištěním nemovitosti, s vyčerpáním hypotečního úvěru (nebo s jiným typem financování bydlení), s daňovým odpočtem úroků z úvěru u Vašeho zaměstnavatele či v daňovém přiznání. Široká škála našich finančních partnerů vám přináší jistotu nejnižšího úroku z úvěru a značné úspory na poplatcích.

Jednoduše si můžete spočítat v naší hypoteční kalkulačce jaké úroky zaplatíte při různé výši a době splatnosti hypotéky.

U každého úvěru byste měli věnovat pozornost zvláště dvěma pojmům:

Roční procentní sazba nákladů, známá pod zkratkou RPSN, udává procentní podíl z dlužné částky, který musí dlužník zaplatit za období jednoho roku. Zahrnuje splátky, poplatky za správu úvěru a další výdaje spojené s jeho čerpáním.

Pokuty a penále jsou pojmy, které naleznete v každé úvěrové smlouvě. Jde o vyčíslení poplatků, které Vám poskytovatel úvěru účtuje např. při zpoždění splátek, nebo když chcete naopak úvěr jednorázově předčasně splatit apod.

Spotřebitelský úvěr

Zprostředkujeme Vám vždy ty nejvýhodnější úvěry od našich renomovaných finančních partnerů.

Jako příklad uvádíme následující:

Výhody on-line spotřebitelského úvěru "Minutová půjčka"
od našeho renomovaného partnera -
Raiffeisen BANK:
• pohodlné sjednání přes internet během 3 minut a zdarma
• úrok s RPSN již od 6,9 %

• splácení od 3 měsíců do 10 let

Reprezentativní příklad:
Výše půjčky 100 000 Kč na 60 měsíců při měsíční splátce 1 966 Kč, pevná úroková sazba 6,7 % p. a., RPSN 6,9 %. Celková částka splatná spotřebitelem 117 960 Kč.

 

Úvěry pro společenství vlastníků a bytová družstva

Poslední dobou se zvyšuje počet společenství vlastníků (dále SV) a bytových družstev, která se rozhodla pro rekonstrukci nebo modernizaci svého bytového domu. Provedená rekonstrukce přinese Vašemu bytovému domu nejen zvýšení komfortu bydlení, ale současně zvýší hodnotu Vašich bytů a uspoří nemalé prostředky např. na vytápění.

Nejčastější účel úvěru pro SV bývá:
    • zateplení bytového domu
    • výměna oken
    • rekonstrukce balkonů či lodžií
    • modernizace výtahů nebo výměna stoupaček

Pro rozhodování o možnostech financování (poskytnutí úvěru) je nutné získat takové informace, abyste měli nejen dostatečné množství podkladů pro kvalifikované rozhodování, ale i argumenty pro ostatní družstevníky nebo vlastníky o správnosti této volby. Shromáždění společenství vlastníků musí rekonstrukci odsouhlasit a zápis ze shromáždění je jedním z podkladů pro úvěrující banku.

Společenství vlastníků jsou považována za seriózní klienty a banky se tak s nabídkami předhánějí. Bez zajištění nemovitosti půjčí cca 350 000 Kč na jeden byt. Proto se v řadě případů jedná o větší objemy úvěrů, které si chtějí SV půjčit. SV či bytové družstvo splácí úvěr ze svého fondu oprav.

SV by mělo znát tyto nejdůležitější parametry úvěru:
    • účelovost – co všechno chtějí z úvěru financovat
    • maximální splatnost
    • výše úvěru
    • maximální měsíční splátka
    • možnost mimořádných splátek

Na základě výše uvedených parametrů obdržíte indikativní kalkulaci včetně úrokové sazby a veškerých poplatků spojených s úvěrem.

Naši úvěroví odborníci Vám ochotně pomohou s výběrem toho správného úvěru.

Úvěr ze stavebního spoření

Překlenovací úvěr i úvěr ze stavebního spoření je určen na financování bytových potřeb klienta, a to na území České republiky a v souladu se zákonem o stavebním spoření č. 96/1993 Sb., v platném znění.

Překlenovacím úvěrem či úvěrem ze stavebního spoření bez zajištění klienti řeší nejvíce rekonstrukce, opravy, modernizace svého bydlení. Jedná se o částky nejčastěji do cca 300 000 Kč. Klienti nechtějí svoji nemovitost zastavovat ve prospěch banky, a proto zvolí možnost úvěru bez zajištění (bez zástavy nemovitosti).

Může být ale také vhodnou alternativou k hypotečnímu úvěru. Bývá přidělen poměrně rychle a může být čerpán i ve vysokých částkách (až 800 000 Kč bez zajištění nemovitosti, více než 800 000 Kč do 1 000 000 Kč bez zajištění nemovitosti, ale je již např. požadován ručitel či ručitelé). Překlenovací úvěr se často využívá k dofinancování kupní ceny nemovitosti. Jedná se o případy, kdy klient nemá žádné naspořené vlastní prostředky a potřebuje si půjčit částku ve výši kupní ceny. Podmínky 100% financování nemovitosti bývají přísnější, úroková sazba je vyšší, některé banky vyžadují tzv. úvěrové pojištění, a proto se využívá právě kombinace hypotečního úvěru ve výši 85 – 90 % z hodnoty nemovitosti a dofinancování zbylé části překlenovacím úvěrem bez zajištění. (Nemovitost bude mít v zástavě banka poskytující hypoteční úvěr.)

Upozornění:

Úvěrem ze stavebního spoření není možné financovat nemovitost, která slouží k rekreaci! Tedy je na katastru zapsána jako rekreační objekt s číslem evidenčním, tzv. „éčková nemovitost“.

Informace o tom, co vše je možné úvěrem ze stavebního spoření financovat, Vám ochotně sdělí konzultanti ALFA Finance.

Refinancování

Refinancování se nejčastěji využívá ve chvíli, kdy se blíží konec fixace hypotéky, tedy období, na které Vám Vaše banka garantuje fixní úrokovou sazbu, za kterou Vám byl úvěr poskytnut. S koncem fixace banka nabídne novou úrokovou sazbu pro příští období (pro zvolenou délku fixace – standardně 1, 3 nebo 5 let). V tento okamžik máte možnost bez pokuty ze strany banky hypotéku refinancovat – tj. splatit  současnou hypotéku novou hypotékou od jiné banky, která Vám nabídne nižší úrokovou sazbu.

Pomůžeme Vám spočítat, zda se Vám refinancování vyplatí a nabízíme pomoc a úplný bezplatný servis pro úspěšnou a rychlou realizaci refinancování Vaší hypotéky u jiné banky a tím možnost snížit Vaše výdaje spojené s hypotékou.

Refinancování spotřebitelských úvěrů je v nabídce bank relativně nový produkt. Banky umožňují nejen základní „refinancování“ či-li „převedení“ půjčky, ale i „konsolidaci“ nebo-li „sloučení“.

Konsolidace slouží ke splacení více půjček, které jste dostali od jiné banky, případně od více bank. Sloučit tak většinou lze i více typů půjček, a to spotřebitelské, kontokorenty a úvěry spojené s kreditní kartou. Výhodou je, že po sloučení více půjček splácíte jen jednu půjčku a často můžete ušetřit na úrocích a snížit si tak splácenou měsíční částku.

Naši finanční konzultanti jsou připraveni Vám pomoci s výběrem nejvýhodnějšího refinancování jak hypotečního tak i spotřebitelského úvěru.

Pojištění k hypotéce

Kohokoliv z nás může potkat nečekaná a nepříjemná událost, která nám připomene, jak křehkou a cennou je naše životní pohoda. A v případě hypotečního úvěru to platí dvojnásob. Je třeba myslet na to, zda budeme v případě nečekané události dlužníky bez pojistění nebo se o nás v rámci pojištění postará pojišťovna.

Každý žadatel o hypotéku se setká se dvěma základními pojištěními, která můžeme rozdělit dle toho, jestli jsou povinná nebo nepovinná.

• majetkové pojištění nemovitosti - je vždy povinné, banky podmiňují čerpání úvěru sjednáním tzv. vinkulace pojistného plnění z pojistné smlouvy, což můžeme zjednodušeně vysvětlit jako druh zástavního práva. V tomto případě při plnění pojistné události ve prospěch banky.

• životní pojištění osob, které o hypotéku žádají - je povinné jen výjimečně. Toto pojištění zajistí Vaše závazky z hypotečního úvěru v případě neočekávaných životních situací, které mohou způsobit neschopnost úvěr splatit. Pojištění také kryje úmrtí z jakýchkoliv příčin, což v současné době, kdy se nedědí pouze pohledávky, ale také dluhy, by mělo být prioritou při ochraně rodiny.

Životní pojištění lze také sjednat s tzv. postupně klesající pojistnou částkou. V praxi to znamená, že tak jak vám s postupem času klesá dlužná částka úvěru, tak tento průběh kopíruje i klesající pojistná částka na úmrtí. Výhodou je podstatně nižší cena pojistného. Tento princip jde aplikovat i na ostatní pojistná rizika např. pojištění invalidity apod.

Odborní konzultanti ALFA Finance Vám zajisté pomohou s odpovídající variantou pojištění.

Daňové úspory

Úroky z hypotéky se dají daňově odpočítat od daňového základu (ať už jsem zaměstnanec či podnikatel)

Jedná se odpočet zaplacených úroků za kalendářní rok na jednu domácnost ve výši maximálně 150.000,- Kč (týká
se nových hypoték sjednaných od 1/2021). Pokud se jedná o starší hypotéky sjednané do 12/2020 a dříve, tak platí dřívější dvojnásobně vysoký limit 300.000,- Kč. Celkově tak můžete dosáhnout vratky od státu až 22.500,- za rok
(v případě novější hypotéky od 1/2021 dále) resp. 45.000,- Kč za rok (u starších hypoték sjednaných do 12/2020). Podmínkou odpočtu je, aby úvěr byl sjednán na bytové účely – tedy rekonstrukci, stavbu nebo koupi nemovitosti určené k trvalému bydlení. Chaty, chalupy a objekty určené k rekreaci tuto podmínku nesplňují.

Pomůžeme Vám s jejich odpočtem u Vašeho zaměstnavatele či v daňovém přiznání.

Spotřebitelské úvěry - informace pro spotřebitele

ALFA Finance, s.r.o. vystupuje jako vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele spotřebitelského úvěru, společnosti SAB servis, s. r. o., IČ 24704008, se sídlem Jungmannova 748/30, Praha 1, 110 00 Nové město.

Informační list SAB servis - spotřebitelské úvěry: stáhnout